Сайт учителя школи №1 м.Селидового Реви Л.В. | Головна Реєстрація Вхід |
П`ятниця, 26.04.2024, 06:14 |
Вітаю Вас Гість | RSS |
Квадратні корені Урок 1 |
|
Урок 1 Тема: Квадратні
корені. Арифметичний квадратний корінь та його властивості. Мета: Ввести поняття квадратного кореня, арифметичного
квадратного кореня і
його властивостей, проілюструвати їх застосування. Хід уроку І. Мотивація. Мета: сконцентрувати увагу учнів на
проблемі і викликати інтерес до теми. II. Підготовчі вправи. 1. Які числа задовольняють рівняння: 2.
Знайдіть значення виразів: 52; (- 5)2; - 52.
Порівняйте їх. II. Вивчення нового матеріалу. 1.
Розповідь
вчителя. З
давніх-давен поряд із відшукуванням площі квадрата за відомою довжиною його сторони доводилося розв'язувати обернену
задачу: «Якою повинна бути сторона квадрата, щоб його площа дорівнювала а?» Таку задачу вміли розв'язувати ще 4
тисячі років тому вавилонські вчені. Вони складали таблиці квадратів чисел. Розв'яжемо задачу. Нехай довжина сторони квадрата
дорівнює х, тоді його площа х2. Маємо рівняння х2
= а. Щоб знайти корені цього рівняння, нам
необхідно познайомитися з новими математичними поняттями. Якщо а = 81, то рівняння х2 = 81 має два корені 9
і -9. Дійсно,
92 = 81 і (-9)2 = 81.
Яке з цих чисел задовольняє умові задачі?
Відповідь: 9. Чому?
(Довжина сторони є додатне число.) 2.
Про числа 9 і -9
говорять, що вони є квадратними коренями із числа 81 Означення.
Квадратним коренем із числа а
називають число, квадрат якого дорівнює
а. 3. Число 9 (невід'ємний корінь рівняння х2 = 81) називають арифметичним квадратним коренем із числа 81.
III. Усні вправи: № 188; 189; 190; 195. IV. Розв'язування прикладів на дошці: №
185; 186 (а); 187; 191; 196 (в, г). Усі вправи супроводжуються коментарем та посиланням на питання теорії. V. Розв'язування
рівнянь: № 214 (б, д); 215 (а, г). При розв'язуванні рівнянь бажано користуватися означенням арифметичного
квадратного кореня.
VI. Розв'язування вправ (самостійно). № 196 (а, б); 214
(в); 215 (в). Один учень працює на закритій для інших учнів дошці. Учні здійснюють самоперевірку. Додаткове завдання: № 213. VII. Підведення підсумків
уроку,
опрацювання результатів уроку 3 якими новими
поняттями ви познайомилися на уроці? VIII. Домашнє завдання. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Copyright MyCorp © 2024 Сайт управляється системою uCoz |